רטיבות במרפסת

תוכן עניינים

בעיית רטיבות במרפסת היא אחת מהבעיות השכיחות ביותר בבית. בעיית רטיבות במרפסת נובעת ממערכת איטום כושלת הגורם למים בדירה. איטום מרפסת מרוצפת עשוי להוות בעיה עבור הדיירים בגלל כמה דברים: האחד, השאלה האם המרפסת חשופה לגשם ומתחתיה יש דירה. השני, איכות הבנייה והמחשבה שהוקדשה לבניית המרפסת ולנושא האיטום.

איטום גגות שטוחים

גגות שטוחים נחשבים לגגות קלים יחסית לאיטום. איטום גגות שטוחים מתבצע על ידי יריעות עם חומר איטום מתאים לגג שטוח. בחודשי החורף אין דבר מעצבן יותר מבעיות נזילה כאשר אנו מגלים שהבית לא מספיק אטום וכתוצאה מכך מי גשם חודרים לבית. הבית אמור לספק לנו קורת גג אשר תגן עלינו בימי הגשם ולא תאפשר חדירת מים. בעיות של נזילות בבית גורמת לנזק חמור הן מבחינת אסתטיקה והן מבחינת המצב הרפואי של דיירי הבית.

בעיות של נזילות בבית עשויות לגרום להרס של רהיטים בבית, ולכשלים במערכות האיטום. הפתגם "סוף מעשה במחשבה תחילה" הוא פתגם הממחיש את נושא האיטום. כדאי לא לחכות עד לימי החורף, אלא לדאוג לנושא של איטום גגות שטוחים לפני עונת החורף. בסופו של הקיץ ניתן להתחיל בתהליך של איטום גגות שטוחים בחורף. למרות מזג האוויר החם בישראל בעונת החורף בדרך כלל יורדים גשמים ולכן יש להיערך בהקדם האפשרי לנושא של איטום גגות שטוחים. בכדי להיות מוכנים, עליכם לעשות בדיקת גילוי נזילות.

בעת ביצוע עבודות איטום כמו איטום גגות חשוב מאד להקפיד על שימוש בחומרים איכותיים כדי למנוע בין היתר בעיית רטיבות. שימוש בחומרים שונים כגון סיליקון, זפת ובטון עשויים למנוע את בעיית הרטיבות בגגות. במידה ורצונכם לבצע עבודה של איטום גגות שטוחים לפני עונת החורף יש לבדוק היטב את הנזק הנגרם מהרטיבות. לפי הנזק שנגרם ניתן לדעת באילו חומרים להשתמש למשל, לפעמים אפשר להשתמש בסיליקון פשוט. בחירת חומרים נכונים תביא לסיום העבודה בצורה טובה. בחירת חומרים נכונה תמנע נזקים רבים. לעיתים כתוצאה מעבודת איטום לא נכונה יש צורך להסיר את חומרי האיטום. הסרת חומרי האיטום היא עבודה קשה אשר דורשת מכם זמן רב. תהליך של איטום גגות שטוחים עוזר לשמור על הגג לאורך תקופה ארוכה ומבטיח לכם חורף ארוך ללא תקלות.

אהבתם? נשמח אם תשתפו :)

Facebook
Twitter
דילוג לתוכן