איטום קירות חיצוניים ופנימיים

לצד איטום גגות, שהיא הפעולה המוכרת ביותר מתחום האיטום, אי אפשר לשכוח את איטום הקירות. ללא איטום קירות האיטום לא יהיה מושלם, ולמעשה הבית יכול להיות מקום רע מאוד להיות בו.

טפטוף קטן מהקירות יכול לבשר במקרים רבים על תחילתה של בעיה גדולה (ויקרה). מסיבה הזאת, ההמלצה היא לפעול מהר ולהזמין איש מקצוע ייעודי בכדי שיטפל בה, כבר בשלב מקדים זה. בכדי לתת מענה מקצועי לרטיבות מהקיר, קיימת חשיבות גבוהה לאתר בשלב הראשון את מקור הנזילה.

איתור מקור הנזילה, יאפשר להתאים בשלב שלאחר מכן, את שיטת הטיפול האפקטיבית והמתאימה ביותר לאותה הבעיה.  חשוב להיות מודעים לעובדה כי קיימים לא מעט שיטות ודרכים באמצעותן ניתן לבצע איטום קירות ויש צורך להתאים את שיטת האיטום הן למקור הנזילה, הן לסוגה והן לנתונים שונים בשטח. מהסיבה הזאת אם אתם זקוקים לשירות של איטום קירות מכל סיבה, קיימת חשיבות גבוהה שלא תתפשרו על פחות מהחברה המקצועית והמנוסה ביותר באותו תחום.  

תוכן עניינים

איטום קירות חיצוניים

איטום קירות חיצוניים יתבסס לרוב על מספר שלבי עבודה ובין היתר:

במידה ומקור הנזילה יתגלה כתוצר של איטום לקוי של הקיר, השלב הראשון של העבודה יהיה קילוף של החלק שנפגע והתנפח בקיר. השלב הבא יהיה ניקוי של הקיר וייבושו – לרוב, פעולת הייבוש תתבצע באמצעות ברנר. השלב השלישי בתהליך הוא שלב האיטום בפועל – כאשר, הדרך בה שלב זה יתבצע תלויה במידה רבה בשיטת האיטום אשר תיבחר עבור המטרה – כאן חשוב לציין כי ישנן 2 שיטות אשר נחשבות לנפוצות במיוחד לאיטום קירות והן: איטום בהתזה ואיטום באמצעות יריעות ביטומניות.

סדקים בבטון
אדם מסייד - איטום עדן

איטום קירות חיצוניים בהתזה

שיטת איטום קירות חיצוניים בהתזה נחשבת לבעלת יעילות גבוהה במיוחד – ובעיקר במצבים בהם הקירות החיצוניים מתאפיינים במרקם שהוא לא חלק ולכן, לא ניתן לעשות שימוש בשיטות איטום אחרות כמו: זיפות או יריעות ביטומניות. בהליך איטום קירות בהתזה, החומרים הביטומניים בהם עושים שימוש לצורך העבודה, מותזים לקיר באחת מתוך 2 דרכים מרכזיות: הדרך הראשונה, היא באמצעות מכשיר חדשני אשר מתיז את שכבת החומר על הקיר מה שיוצר שכבת איטום אשר מתקשה, ואמורה להיות יציבה למשך תקופת זמן ארוכה ועמידה בפני כל מפגעי מזג האוויר השונים.

האפשרות השנייה היא איטום בהתזה אשר מתבסס על מכונה בעלת 2 פיות נפרדות, כאשר הפיה הראשונה אחראית על התזת חומר האיטום ואילו השנייה משחררת מלחים – מטרתם של המלחים היא לגרום לייבוש מהיר יותר של הקיר ולוודא שחומר האיטום נספג בצורה טובה יותר בקיר.

איטום קירות פנימיים

איטום קירות פנימיים היא פעולה שיכולה להבטיח שקירות הבית יהיו מוגנים מפני גורמים מזיקים שונים כמו: רטיבות, עובשים ופטריות. בנוסף, פעולת האיטום תיטיב את יכולות הבידוד טרמיות והאקוסטיות של אותם הקירות. איטום של קירות פנימיים מתבצע לרוב המקרים או בעת הליך הבנייה או בהליך שיפוצים – והוא חשוב ומשמעותי במיוחד בחדרים רטובים כמו חדרי האמבטיה. חשוב לציין, כי להבדיל מהליך איטום של קירות חיצוניים, הליך האיטום של קירות פנימיים הינו קצר ופשוט יותר – ולו בגלל העובדה שאת הליך זה לא יאפיינו לרוב בעיות גישה או גורמים אחרים אשר עלולים לפגוע במהלך העבודה.

איטום קיר חיצוני - מתי מתבצע?

כאשר בקיר מופיעים אחד מהבאים: נזילה, רטיבות עובש או סדקים – יש צורך באיטום שלו. לעתים האיטום יתבצע נקודתית, משום שהבעיה בקיר היא רק בחלק מסוים. בפעמים אחרות האיטום יהיה רחב ומקיף יותר, בהתאם למצב הקיר.

איטום קיר חיצוני בבית קרקע

בבתי קרקע נעשה איטום חיצוני של הקירות עם הבנייה, אך יש בתים ישנים שנבנו לפני שזה נעשה מקובל ולכן הקירות שלהם לא אטומים. במקרה כזה הם יסבלו מרטיבות ונזקים מצטברים שנספגו לאורך השנים. אבל לא רק בתים ישנים: בתי קרקע רגישים יותר לנזקי רטיבות בשל צנרת שנמצאת מתחת לבניין ועלולה לגרום לטחב, עובש ולחות בקירות, מה שמביא לסכנת התפוררות ולנזקים שונים לבריאות.

איטום חיצוני בדירת גן

כשמדובר באיטום חיצוני בבית קרקע, פעמים רבות הבית הוא גם דירת גן. במקרה זה הקירות נמצאים בדר"כ בעומק של עד חצי מטר מתחת לאדמה. יש צורך אם כן לחפור כדי לחשוף את הקירות. חופרים מעט יותר – בערך כמטר עומק – ואז ניתן להתחיל באיטום.

איטום קיר חיצוני בבית משותף

איטום קיר חיצוני בבית משותף מהווה כפעולה חשובה אשר בכוחה להגן בצורה מיטבית על החדרים והחללים הפנימיים בדירות השוכנות באותם בתים.

כאשר איטום בבתים משותפים לא מתבצע בסטנדרטים גבוהים, דבר זה יהיה ניכר לעין ויבוא לידי ביטוי בכתמי רטיבות, סדקים ואף חורים בבטון – כמובן, שבמקרים חמורים יותר, הרטיבות עלולה לחלחל לתוך הדירות ולגרום לנזקים חמורים יותר ואף לפגוע באופן ממשי בחוזק המבני. חשוב לציין שהליך איטום קיר חיצוני בבית משותף טומן בחובו עבודה מורכבת, אשר מצריכה בין היתר הקמה של פיגום – מה שיאפשר גישה נוחה לכל אחד מחלקי המעטפת החיצונית של המבנה.

עבודת האיטום עצמה מתבססת על מספר שלבים ובין היתר: ניקוי יסודי של אזור האיטום – כאשר רק לאחר שהליך ההסרה יושלם ניתן יהיה למרוח את חומר האיטום החדש. חשוב לציין, שקיימת אפשרות לבחור בין מספר חומרי איטום שונים ובין היתר: צביעה באמצעות חומרים המתאפיינים בתכונות אשר דוחות רטיבות, התזה של חומר איטום ייעודי ועוד.

איטום סדקים בקירות חיצוניים

סדקים בקירות מהווים כתוצר ישיר של תנודות בקרקע, אשר יכולות להתרחש לאורך השנים. ישנם סוגים שונים של סדקים אשר יכולים להוות את נחלתם של הקירות החיצוניים ובין היתר: סדקי נימים (אשר עלולים לגרום לפגיעה ממשית בקיר). סדקי שערה – שהינם דקים במיוחד, אך הם עלולים לגרום להחדרת רטיבות אל תוך הקיר  וסדקים עובדים (אשר נוטים להמשיך ולהתרחב במידה ולא מטפלים בהם) – חשוב לציין שאבחון סוג הסדקים ישפיע במידה רבה על צורת הטיפול בהם.

ישנם סדקים אשר גורמים לפגיעה אסטטית בלבד – וכחלק מכך, הטיפול בהם לא חייב להתבצע באופן מידי וקיימת אפשרות לטפל בהם באמצעות סיוד וצביעה – לעומת זאת כאמור, ישנם סדקים אשר עלולים לגרום לחדירה של רטיבות ולמפגעים אחרים וסדקים אלו דורשים כמובן טיפול מידי ואיכותי ומצריכים גיוס של חברת איטום מקצועית ומנוסה לצורך ביצוע עבודת האיטום.

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג מתבצעת באמצעות חבלים ייעודיים, על ידי אנשי מקצוע שהינם בעלי הסמכה לביצוע עבודות גובה.

במידה ועבודת האיטום אמורה להתבצע בבניני רבי קומות ובקומות שהינו גבוהות (קומה שלישית והלאה), יכול לעלות קושי בכל מה שקשור לנושא הנגישות למקום ולכן, הדרך היחידה באמצעותה ניתן יהיה להגיע לשם ולבצע את העבודה בצורה המיטבית תעבור בעבודת סנפלינג. איטום בסנפלינג מתבצע רק במקרים בהם לא קיימת דרך אחרת לבצע את העבודה ופרמטר נוסף שחשוב לקחת בחשבון הוא שעלות עבודת איטום שכזו תהיה כרוכה לרוב בעלות יקרה יותר.

קיימת חשיבות גבוהה לבחור בתבונה את אותה חברה אשר מציעה שירותי איטום קירות חיצוניים בסנפלינג, יש לוודא כי אותה החברה עושה שימוש בציוד סנפלינג איכותי ומקצועי, אשר שומר בצורה מקסימאלית על בטיחות האוטמים. מעבר לכך, חשוב לוודא שהעובדים עברו את כל אותן הסמכות אשר נדרשות לצורך ביצוע עבודת איטום גגות בסנפלינג.

איטום קירות חיצוניים ופנימיים עם איטום עדן

לסיכום, חשוב לחזור ולהדגיש כי עבודת איטום קירות מצריכה רמה מקצועית גבוהה ועבודה עם חומרים חדשניים ומתקדמים. זאת הסיבה בגינה אם גם אתם זקוקים לשירותי איטום מכל סוג ועבור כל מטרה, קיימת חשיבות גבוהה שתבחרו בצורה מושכלת ונבונה את החברה אשר תבצע את העבודה. יש לשים דגש על פרמטרים כמו: שנות ניסיון, שיטות האיטום בהן החברה עושה שימוש, החומרי איתם היא עובדת, חוות דעת והמלצות של לקוחות וכיוצא בזה.

אז אם גם אתם מעוניינים בשירות של איטום קירות וכאמור, מבקשים ליהנות מעבודה מקצועית ואיכותית – אשר תאפשר לכם ליהנות מתוצאותיה לאורך שנים, תשמחו לגלות שאתם נמצאים בכתובת הנכונה עבור המטרה. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם חברת איטום עדן ולעשות את הצעד הראשון בדרך לעבודת איטום ברמה בלתי מתפשרת.

שאלות ותשובות נפוצות:

איטום קירות פנימיים וחיצוניים הוא קריטי למניעת נזקי מים, עובש, רטיבות וריקבון. מים שחודרים לקירות עלולים לגרום לנזק משמעותי למבנה, לפגוע בבריאות הדיירים ולגרום להוצאות כספיות גבוהות.

מומלץ לבצע איטום קירות  באופן מונע, אך ישנם סימנים המעידים על הצורך באיטום מיידי, כגון:

 • רטיבות בקירות
 • עובש
 • סדקים בקירות
 • התקלפות צבע
 • טפטוף מים מהקירות
 • איטום בהתזה: שיטה זו יעילה במיוחד לקירות חיצוניים בעלי מרקם לא חלק. החומר הביטומני מותז על הקיר ויוצר שכבת איטום עמידה.
 • איטום באמצעות יריעות ביטומניות: שיטה זו מתאימה לקירות חלקים ומתבצעת על ידי הדבקת יריעות ביטומניות על הקיר.
 • איטום באמצעות חומרי מריחה: שיטה זו מתאימה לקירות פנימיים ומתבצעת על ידי מריחת חומר איטום על הקיר.
 • איתור מקור הנזילה
 • הכנת הקיר: ניקוי, ייבוש ותיקון סדקים
 • יישום חומר האיטום בשיטה המתאימה
 • ייבוש חומר האיטום
 • מניעת נזקי מים
 • הגנה על בריאות הדיירים
 • חיסכון בעלויות
 • הארכת חיי המבנה
 • שיפור המראה האסתטי של הבית

חשוב לפנות לחברה מקצועית ומנוסה בעלת ניסיון רב בתחום איטום קירות חיצוניים ופנימיים.

טיפים לבחירת חברת איטום קירות:

 • ודאו שהחברה מחזיקה ברישיון עסק בתוקף
 • בקשו המלצות מלקוחות קודמים
 • השוו מחירים בין מספר חברות
 • הקפידו לקבל הצעת מחיר מפורטת בכתב
 • ודאו שהחברה נותנת אחריות על עבודתה
 • ייתכנו שיטות איטום נוספות שאינן מוזכרות כאן.
 • חשוב להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך לפני בחירת שיטת האיטום המתאימה.
דילוג לתוכן