איטום בהתזה

בין השיטות השונות בהן משתמשים לאיטום גגות נמצאת גם שיטה עכשווית ומודרנית הנקראת איטום בהתזה. האיטום מתבצע באמצעות התזת חומרים אקריליים. הסיבה לשימוש בהתזה היא האפשרות להגיע באמצעותה לפינות שונות בגג ולמקומות שהגישה אליהם מורכבת ורק כך ניתן להגיע אליהם. התזת חומרי איטום נעשית בעזרת מכשירים ייעודיים.

תוכן עניינים

למה לבחור באיטום בהתזה וכיצד זה מתבצע?

איטום גגות הוא בגדר חובה עבור כל מבנה, ללא איטום איכותי, כמעט כל מבנה נתון בסיכוני דליפה ונזילה. ישנן מספר שיטות מקובלות לאטום מבנה. במידה ותבחרו בשיטה של איטום בהתזה, שיטה זו תבטיח לכם רמה גבוהה של איטום וכתוצאה מכך מים מגג המבנה לא יחדרו אל הבית ויפגעו לנזקים פנימיים או מבניים. איטום בהתזה מתבצע על ידי מכונה ייחודית שמתיזה את החומר המתאים לצורך ביצוע איטום.

אף אחד לא רוצה להגיע לחורף כשהגג סדוק ודולף. איטום גגות הוא בגדר חובה בכל מבנה ובנין. בלי איטום איכותי של הגג, כל מבנה מסתכן בנזילות ודליפות. איטום בהתזה זו אחת השיטות הטובות ביותר לאטימת הגג באיכות גבוהה. בעזרתה ניתן למנוע חדירה של מי גשמים אל הבית ורטיבות בקירות ובתקרה. שיטה זו נחשבת למאוד נפוצה בזכות יתרונותיה הרבים ויעילותה המוכחת באיטום מוחלט . 

איטום בהתזה

ההתזה מתבצעת בשתי דרכים:

1. בעזרת צינור מיוחד שמחובר אל המכונה.
2. באמצעות משאבת אוויר שתפקידה להתיז את החומר המיועד לאיטום. על מנת ליישם איטום בהתזה.

איטום בהתזה / מריחה – מדובר באיטום שמתבצע בעזרת משאבה ייחודית או מריחה, ולאחר מכן מריחה ברולר צבע או במברשת זפת.

איטום בהתזה במכונה – שיטה זו מיושמת באמצעות מכונה מיוחדת המיועדת להתזה. במכונה קיימים שתי פתחי התזה, מהפתח הראשון יוצא מלח ייחודי, ואילו מהפתח השני יוצאת אמולסיה ביטומנית. שני הפתחים מותזים באותו הזמן ולאחר מכן החומרים מתגבשים לחומר אחיד על הגג.

איטום בהתזה מתבצע לרוב בגגות בעלי שטח גדול, במרתפים, קירות חיצונים ולעיתים גם פנימיים. איטום בהתזה מיועד לקירות שאינם חלקים, לשטחים גדולים בהם ההתזה מקצרת זמנים וכאשר אין גישה טובה לכל חלקי השטח המיועד לאיטום.

ההתזה נעשית בעזרת מכונה מיוחדת. החומרים בהם משתמשים לאיטום בהתזה הם חומרים פולימריים וחומרים השייכים למשפחת האיטום הביטומני. פלקסיגום הוא חומר ביטוני חדשני המשמש לאיטום קירות במרתפים, מקלטים ומבנים תת קרקעיים. חומר זה ניתן להתיז בעובי רב, על-פי העומק הנדרש. חומר נוסף לאיטום הוא רפידפלקס שהוא חומר דו-רכיבי הנמצא בשימוש לאיטום בהתזה. השימוש בו נעשה באמצעות אקדח ריסוס דו-ראשי. אקדח הריסוס מפגיש בזמן ההתזה בין התמיסה הביטומנית לבין התמיסה שמקשה את החומר.

לפני האיטום עושים טיפול ראשוני לגג. מתקנים את הדרוש תיקון ומוודאים שהגג נקי ושאין לכלכוך כלשהו בשום פינה. כדי שהאיטום יתבצע באופן מוחלט, אסור שדברים יפריעו לו. לאחר שמכינים את הגג, בוחרים את החומר המתאים איתו מתכוונים אטום את הגג.

התזת החומר נעשית באמצעות מכונה מיוחדת אשר מתיזה את החומר. למכונה מחובר צינור מיוחד בעזרתו מתיזים או לחילופין משאבת אוויר.
לאחר התזת החומר עם מכונת ההתזה, מתקבלת שכבת איטום חזקה ועבה במיוחד, מה שמאפשר לה אחיזה מעולה. החומר מתייבש במהירות במהלך אחד רציף. אין צורך למרוח עוד שכבה ולהמתין. הכול נעשה בשלב אחד.


שיטת ההתזה יעילה מאוד לשיפועים בגג או כשיש מתקנים רבים או צורות גג מוזרות. את חומרי האיטום ניתן להתיז על קריות אנכיים, אופקיים או בעלי שיפוע, וההתזה מקצרת את העבודה באופן משמעותי.

לסיכום, התזה זו אחת השיטות הנפוצות והיעילות ביותר לאיטום מוחלט ואיכותי. העבודה מתבצעת במהירת, קל לבצעה וניתן לעשותה עם צוות מצומצם של עובדים. התוצאות מעולות ומחזיקות מעמד לאורך זמן רב.

מתי נבצע איטום בהתזה?

איטום בהתזה, היא עוד שיטה נוספת לביצוע איטום (מלבד זפת, יריעות ביטומניות ושימוש בחומרים שונים על ידי מריחה) היא יעילה לאיטום עבור מקומות שונים, אולם תהיה מומלצת לאיטום הגג במקרים הבאים:
  
✓   כאשר הגג אנכי
✓   כאשר הגג אינו מאפשר פריסה של יריעות ביטומניות – כגון שינויי גבהים חדים או ריבוי הפרעות
✓   כאשר יש הסתעפויות רבות של צינורות דודי שמש בשטח הגג, שיפריעו להנחה של יריעות ביטומניות
✓   כאשר יש מכשולים רבים על המקום הרצוי.

מה היתרונות בביצוע איטום בהתזה?

איטום בהתזה מספק יתרונות רבים. אחד מן הבולטים ביותר, הוא האפקטיביות המיידית של האיטום. מדובר בתהליך עבודה המתבצע במהירות ודורש זמן עבודה והמתנה של כמה שעות בודדות בלבד. יתרון נוסף של השיטה טמון בהיותה שיטה רב שימושית בה ניתן להיעזר גם לשימושים אחרים כמו איטום מרתפים, איטום מקלטים או איטום מחסנים שבהם אין אפשרות לבצע איטום חיצוני. מלבד יעילותה המוזכרת למעלה שיטה איטום בהתזה יחסוך לכם בעלויות נוספות ויחזיק לאורך זמן. במידה ותפנו לחברת איטום מקצועית בעלת ניסיון בביצוע איטום בהתזה, תוכלו ליהנות משיטת איטום איכותית שתבטיח לכם איטום מהיר וראש שקט בכל הקשור לגג הבית.

שאלות ותשובות נפוצות:

איטום בהתזה היא שיטה לאיטום גגות, קירות ומשטחים אחרים באמצעות התזת חומר איטום מיוחד בעזרת מכונה.

 • איטום מוחלט: שיטת ההתזה יוצרת שכבת איטום אחידה וחזקה, ללא תפרים או חיבורים, מה שמבטיח איטום מוחלט מפני חדירת מים.
 • עבודה מהירה: איטום בהתזה מתבצע במהירות רבה יותר משיטות איטום אחרות, מה שחוסך זמן ועלויות.
 • התאמה לכל משטח: ניתן להשתמש באיטום בהתזה על מגוון רחב של משטחים, כולל גגות בטון, גגות אסבסט, קירות תת-קרקעיים ועוד.
 • עמידות לאורך זמן: שכבת האיטום המתקבלת באיטום בהתזה עמידה לאורך שנים רבות, בתנאי מזג אוויר קשים.
 • אסתטיקה: איטום בהתזה נותן גימור אחיד ואסתטי, ללא כתמים או סימני התזת יתר.
 • ניקוי יסודי: יש לנקות את המשטח אותו רוצים לאטום מכל לכלוך, אבק או שומן.
 • תיקון סדקים: יש לתקן כל סדק או חור במשטח לפני תחילת האיטום.
 • יישום פריימר: במקרים מסוימים, יש צורך ליישם פריימר על המשטח לפני האיטום, על מנת לשפר את הידבקות החומר.
 • התזת החומר: חומר האיטום מותז על המשטח בעזרת מכונה ייעודית.
 • ייבוש: לאחר התזת החומר, יש להמתין עד לייבוש מלא שלו.
 • בדיקת האיטום: לאחר ייבוש החומר, יש לבצע בדיקת איטום לוודא שהאיטום מושלם.

עלות איטום בהתזה תלויה במספר גורמים, כגון גודל המשטח, סוג החומר הנבחר, מורכבות העבודה ומיקום המבנה. המחיר נע בין 80 ל-200 ש"ח למ"ר.

איטום בהתזה מתאים לרוב סוגי המבנים, אך חשוב להתייעץ עם מומחה איטום לפני ביצוע העבודה, על מנת לוודא שהשיטה מתאימה למבנה ולצרכים שלכם.

ניתן לבצע איטום בהתזה באופן עצמאי, אך חשוב לרכוש את המכשור המתאים ולעקוב אחר ההוראות בקפידה. עדיף להיעזר בשירותי קבלן איטום מוסמך ומנוסה, על מנת להבטיח שהעבודה תתבצע בצורה מקצועית ואיכותית.

כן, איטום בהתזה מחזיק מעמד לאורך שנים רבות, בתנאי שהעבודה בוצעה בצורה מקצועית ואיכותית. חשוב לבצע תחזוקה שוטפת של שכבת האיטום, על מנת להבטיח את יעילותה לאורך זמן.

חברת איטום עדן מתמחה בכל עבודות האיטום ובעלת מוניטין וניסיון רב בתחום, תשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.

דילוג לתוכן