זיפות גגות

זיפות גגות היא שיטת איטום עתיקה ממש, כזאת שהשתמשו בה בכל העולם מאז שגילו את היתרונות של זפת לאיטום חומרים שונים ובעיקר בניינים. אלא שזאת שיטה מיושנת גם בגלל העמידות שלה משום שהיום יש חומרים עמידים הרבה יותר זמן ולכן אולי כדאי לשקול את היתרונות של זה לעומתה. עם זאת, אין מחלוקת על כך שמדובר בשיטה זולה שמתאימה להרבה אנשים ולכן הם יעדיפו איטום בזפת למרות שצריך לחדש אותה כל הזמן בתדירות גבוהה. מכל מקום, כל החלטה שתקבלו כדאי לבצע וליישם הרבה לפני שמתחילה עונת הגשמים כדי שיהיה לזה זמן להתייצב על הגג.

תוכן עניינים

איך מתבצע זיפות גגות?

זיפות גגות מתבצע לאחר שפורשים יריעה שעליה מורחים את הזפת החמה. תפקיד היריעה הוא לקבע את הזפת ולהוסיף לה עמידות. זפת לאיטום גג הוא חומר שכשלעצמו נחשב עמיד בפני גשמים ואטום לגמרי אבל עדיין פחות עמיד מחומרים אחרים כמו יריעות ביטומניות. היא עולה בערך עד חצי ממחיר שיטות איטום אחרות ולכן נוחה לבניינים ולאנשים שאין להם תקציב או שלא רוצים להשקיע כל כך הרבה באיטום מודרני וחדיש. יכול להיות שבאמת זה משתלם יותר ובחישוב הכולל אתם יכולים ליהנות הרבה יותר משירות של איטום בזפת שגם לאחר חידוש תכוף שלו יהיה עדיין זול יותר.

כמו כן, היתרון הנוסף הוא עבדוה מהירה מאוד שיכולה להתבצע בתוך זמן קצר ודורשת הרבה פחות היערכות והכנות על הגג מאשר הנחת יריעות ביטומניות ושיטות אחרות. לכן, אם אתם זקוקים לאיטום מהיר הגג שלכם מלא במתקנים כמו דודים, צלחות, מתקנים סולאריים ואחרים שאי אפשר לפנות כדי להניח חומרים אחרים ויריעות זה כנראה הפתרון שלכם. כמו כן, חשוב לדעת שיש עבודות הכנה כמו גירוד חומרים שונים שחייבים להסיר לפני הנחת יריעות איטום ולכן אולי זיפות זה פתרון טוב יותר.

 

איטום עם יריעות

זיפות גגות - פעולות מקדימות

מגבלות בעת ולאחר זיפות גגות

אחת המגבלות העיקריות בזיפות גג הוא הנטייה של הזפת להיסדק ולהיפרד ממשטח הגג. תהליך זה מתרחש בשל התרחבות והתכווצות של זפת ושל המבנה שנגרמות בשל שינויי טמפרטורה. כדי לפתור בעיה זו, מומלץ לבצע זיפות גגות מחוזק. זיפות גגות מחוזק הוא זיפות בו משתמשים בשתי שכבות של זפת שביניהן רשת אינטרגלאס. רשת זו המורכבת מסיבי זכוכית מיוחדים הינה עמידה במיוחד לחום ולכן הזפת החמה אינה גורמת לה נזק. השימוש ברשת הופך את האיטום לעמיד יותר ביחס לזיפות רגיל ומונע היווצרות סדקים. כאשר מבצעים זיפות מחוזק פעם אחת, בפעם שאחרי זה ניתן להסתפק בזיפות רגיל.

מגבלה נוספת של זיפות גגות היא התאדות זפת ואיבוד גמישות – התגובה של הזפת לטמפרטורות קיצוניות, ובמיוחד לחום. כאשר זפת מתחממת חלק מהחומרים שבתוכה מתאדים והיא מאבדת מהגמישות שלה. דבר דומה קורה גם בקור קיצוני, הגורם גם הוא לאיבוד הגמישות. איבוד הגמישות גורם בעקיפין להיווצרות הסדקים שהוזכרו בסעיף הקודם. כדי להתמודד עם מגבלה זו חשוב מאוד לבצע סיוד גגות מקצועי, שזה בעצם סיוד של שכבת הזפת מיד בתום הגשמים. הסיד הלבן מחזיר את אור השמש ומונע מהזפת להתחמם ולהיהרס. כלל חשוב נוסף שיש להקפיד עליו הוא ביצוע של איטום גגות אך ורק בזפת תקנית. זפת זו היא הזפת המועשרת בפולימרים והיא עמידה יותר ביחס לזפת שאינה תקנית.

 

טיפים למי שמתכנן עבודות זפת בגג

  • כדאי לתחזק את הגג באופן קבוע כדי להוזיל את עלויות האיטום: לנקות אותו ולדאוג שלא יהיו בו דודים שבורים או מפגעים שונים.
  • לפני ביצוע זיפות חשוב ליידע את כל השכנים.
  • מומלץ גם לפנות מכוניות מהחניה ולהוריד כביסה מהחבל ליתר ביטחון.
  • וכמובן יש צורך לבצע סיוד גגות לאחר סיום עבודות האיטום.

 

איטום בזפת מתאים לכל גג

יש היום גגות רבים שבונים בצורות שונות ומפרטים שמקשים לפעמים על איטום מתוחכם ומודרני ולכן המריחה הפשוטה של זפת לגג היא שיטה נוחה לאיטום. כשיש גם תוספות שונות כמו מנועים מזגנים לכל הבניין, דודים ותוספות בנייה נוספות זה נוח גם לאיש המקצוע לעשות זאת. אם הזיפות עולה פחות כסף סביר להניח שגם האנשים שעושים זאת זקוקים לפחות הכשרה ויכולים להציע לכם מחירים נוחים יותר, עבודה מהירה וסבירה גם ברמת המיומנות והמקצועיות שלהם. קל יותר גם להזיז מתקנים זמנית כדי למרוח זפת ולכן זה יותר מהיר בצורה כזאת. למידע נוסף והזמנת שירות זיפות גג צרו קשר וניצגנו בחברת איטום עדן ישמחו לעמוד לשרותכם!

 

אולי יעניין אתכם גם:

דילוג לתוכן